Франция и Шотландия играят при резултат 3:1 в международна приятелска среща.

...

НА ЖИВО: Франция 3:1 Шотландия, старт на втората част

Франция и Шотландия играят при резултат 3:1 в интернационална другарска среща. Били Гилмор откри в 11-ата, а Бенжамен Павар изравни в 16-ата, а по-късно донесе и цялостния поврат в 25-ата минута. Капитанът Килиан Мбапе пък осъществя дузпа в 41-ата минута. Мача на „ Стад Пиер Мороа “ в Лил може да го наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT 2 , както и онлайн на платформата.

Срещата опълчва два от тимовете, които към този момент си осигуриха присъединяване на UEFA EURO 2024 в Германия.

В началните минути и двата тима пробваха да основат напрежение за противниковите вратари, само че се стигна единствено до няколко рискови центрирания, при които Майк Менян и Лиъм Кели се оправиха без проблеми.

Шотландците обаче шокираха домакините в 11-ата минута, когато поведоха в резултата. Тогава Кени МакЛийн откри Били Гилмор пред наказателното поле, който влезе в него и опита пас, който обаче беше кръстосан от Едуардо Камавинга. Халфът на Реал Мадрид обаче вместо да почисти реши да комбинира в пеналтерията, само че подаде тъкмо сред Бенжамен Павар и Орелиен Чуамени, където беше Гилмор, който мигновено с десния крайник не остави шансове на Менян в далечния му ъгъл – 0:1.

Франция обаче бързо реагира и изравни след единствено пет минути. Тогава Антоан Гризман центрира от ъглов удар, а на първа греда Павар изпревари Нейтън Патерсън и с превъзходен изстрел с глава към далечния ъгъл откри лявата греда на Кели, а по-късно топката попадна във вратата за 1:1.​